با حکم قاطعانه سیدمحمد پولادگر معاونت وزارت ورزش و جوانان : 

انتخابات هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان خوزستان باطل شد/ جوابگوی این اشتباه در مجمع انتخاباتی و ضرر به ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی خوزستان کیست؟

در نامه سیدمحمد پولادگر معاونت توسعه ورزش قهرمانی حرفه ای وزارت ورزش و جوانان آمده است :هرگونه اقدام در هیات مورد اشاره(موتورسواری و اتومبیلرانی استان خوزستان) فاقد وجاهت بوده و مستوجب رسیدگی به تخلفات افراد ذیربط می باشد.
  • به گزارش هفته نامه خورموسی ، طبق آخرین نامه ارسالی از وزارت ورزش و جوانان که به دست ما رسیده است ، انتخابات هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان خوزستان که خردادماه سال جاری برگزار شد ، با این نامه مقتدرانه سیدمحمد پولادگر باطل اعلام شد .

پیشتر با استناد به دستورالعمل برگزاری انتخابات هیات های ورزشی استانی که به استناد ماده ۲۲ آن ، تصمیم گیری و همچنین استعلام و اظهارنظر در خصوص ابهامات توسط کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی از تاریخ ۱۴۰۲/۲/۱۳ بر عهده دفتر امورمشترک فدراسیون ها گذاشته شده بود ، طی نامه هایی که آرش فرهادیان مدیر دفتر امورمشترک فدراسیون ها به اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان ارسال کرده بود ، اشاره به تخلف در مجمع انتخاباتی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان خوزستان شده بود .

برگزاری مجمع بدون رعایت فرایندهای قانونی بوده است

پس از آن ، اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان طی نامه ای به دفتر امورمشترک فدراسیون ها وزارت و جوانان پاسخ داد که آن را مشاهده می کنید و متاسفانه دلایل آورده شده در آن بیشتر جنبه توجیه داشت و منجر به نامه بعدی وزارت ورزش شد .

در پاسخ به نامه ارسال شده اداره کل ورزش و جوانان خوزستان ، معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای نسبت به این نامه واکنش نشان داد که در بند ۵ آن بدین شکل آمده است :

نظر به موارد فوق الذکر و بلااعتباربودن انتخابات برگزار شده هرگونه اقدام در هیات مورد اشاره فاقد وجاهت بوده و مستوجب رسیدگی به تخلفات اداره ذیربط می باشد . لذا شایسته است که تا اعلام اداره کل امور مشترک فدراسیون ها در خصوص فرآیند برگزاری مجمع بعدی از هرگونه اقدام خودداری گردد.

اقتدار وزارت ورزش و جوانان در صدور این حکم ابطال انتخابات موتورسواری و اتومبیلرانی و جلوگیری از فعالیت این هیات بسیار قابل توجه است و باید دید مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان خوزستان که می بایست طبق این نامه جلوی فعالیت هیات موتورسواری و اتومبیلرانی را بگیرد و مجمع انتخاباتی را برای تعیین هیات جدید مجددا برگزار نماید چه اقدامی در این خصوص انجام خواهد داد .

حال باید پرسید جوابگوی این اشتباهات قانونی در مجمع انتخاباتی که اکنون نیز باطل اعلام شد چه کسی خواهد بود و چرا مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان و رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی اینگونه اقدام کردند و آیا این ضرر به ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی استان خوزستان قابل جبران است؟

در صورتی که قبل از برگزاری این مجمع ، دفتر امور مشترک فدراسیون ها صراحتا از اداره کل ورزش و جوانان درخواست تعویق انتخابات را داشت اما متاسفانه این اقدام نشد .

 

انتهای پیام /م

https://khormusa.ir/523کپی شد!